Expedice 2007
EXPEDICE

Expedice 2004
DEN?

MAPA

FOTOGALERIE

?ASTN?I

VZKAZY

Expedice Dunajská delta 2007 motivací, zaměřením a do jisté míry i obsazením navazuje na terénní expedice Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. I tentokrát má akce z části školní zázemí, neboť součástí týmu jsou studenti pražského gymnázia Minerva.
Akce se koná práve teď tj. 9. - 24. 6. 2007 a její cílem je pohroužit se do podmanivého světa delty se svými možnostmi cenných přírodovědných pozorování, setkání s rozličnou kulturou místních obyvatel a v neposlední řadě i sportovním výkonem proplutí spletí kanálů až k moři.
Zajímavé bude i srovnání s předchozími zážitky účastníků expedic 2002 a 2004.

Tento web poskytne virtuální zázemí expedici a bude po jejím skončení doplněna o fotografie a zážitky účastníků.

Nyní je aktivní strana Vzkazů expedice, které jsou aktuálně zasílány přímo z terénu.


Expedice Dunajská delta 2004 byla terénní prací studentů učitelství biologie. Svým zaměřením je víceoborovým projektem. Cílem je poznání unikátní přírodovědné lokality delty Dunaje, význačné zejména ornitologicky. Jde o jedinečnou akci umožňující poznat a zdokumentovat toto technicky nepřístupné a vysoce chráněné území, a také jedna z posledních šancí vůbec zachytit jeho mizející tvář.
O cennou zkušenost se také jedná z etnografického hlediska. V neposlední řadě se jedná o nevšední turisticko - sportovní akci.

Deník a fotogalerie obsahují fotografie účastníků expedice, které se snaží zobrazit dnešní tvář dunajské delty. Zájemcům můžeme zprostředkovat kontakt na autory fotografií k případné další publikaci.


Vedoucími expedice byli pedagog Ing. Jan Andreska a cestovatel Pavel Veselý.
Ing. Jan Andreska je odborným asistentem Pedagogické fakulty University Karlovy. Vyučuje zoologii obratlovců a orientuje se na poznávací exkurze a jejich metodologii.
Pavel Veselý je celoživotním milovníkem trampingu a cestování po cestách domácích i cizokrajných. Spolupracuje s cestovní kanceláří Livingstone, pro kterou pořádá turistické a vodácké expedice do mnoha zemí východní i západní Evropy.

©misak.cz   toplist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat